Bez kategoriiblog

Lekcje przedsiębiorczości w szkołach

lekcja przedsiębiorczości w szkole

Lekcja przedsiębiorczości

Jak wiecie, Startup Podbeskidzie bierze czynny udział przy szerzeniu przedsiębiorczości wśród osób chętnych do założenia swojej firmy, organizuje prelekcje dla przedsiębiorców i nie tylko. To świetna sposobność dla osób, które już wiedzą czym przedsiębiorczość jest i gdzie szukać informacji o niej. Jednak co z tymi osobami, które jeszcze o przedsiębiorczości nie słyszały i jest to dla nich „czarna magia”?

Pragniemy budować świadomość różnych dróg zawodowych już od najwcześniejszych lat. Pojawiliśmy się zatem w minionym tygodniu w Zespole Szkół Technicznych i Handlowych w Bielsku Białej, w wybranych klasach technicznych.

Szkoła

Dzięki uprzejmości Szkoły oraz pani Magdaleny Berek, mieliśmy okazje porozmawiać z młodzieżą przez dwie godziny lekcyjne. Na miejscu pojawił się Wojtek oraz Tomasz, którzy od kilku lat zajmują się prowadzeniem własnej działalności. Dzięki temu, z własnego doświadczenia, mogli opowiedzieć, jak wygląda życie właściciela firmy „od podszewki”.

Prezentacja panów obejmowała ogólne zaznajomienie z tematem przedsiębiorczości. Zostały również opisanie blaski i cienie wybrania tej właśnie drogi. Omówienie na przykładach bardziej lub mniej znanych przedsiębiorców, bardziej zobrazować temat prezentacji. Ciekawostką był przykładowy dzień z życia przedsiębiorcy i wszystkich obowiązków jakie ma do wykonania, ale również pokazanie takiego dnia ze strony etatowca. Całość zakończyła się wskazówkami dla początkującego przedsiębiorcy miejscem na pytania i odpowiedzi

Sporo Pytań

Wśród młodzieży – co nas niezmiernie cieszy – pojawiło się wiele dużo ciekawych pytań, na które koledzy udzielili wyczerpujących odpowiedzi. Świadczy to o tym, że młodzi ludzie, którzy dopiero będą szukać swojej ścieżki zawodowej, naprawdę interesują się tematami przedsiębiorczości, co w przeszłości na pewno przełoży się na rozwój Podbeskidzia.

Jesteśmy dumni, że mogliśmy pojawić się w kolejnym miejscu, w którym jeszcze nie mieliśmy okazji mówić o możliwościach dróg zawodowych. Wkrótce zawitamy w kolejnych szkołach, aby dotrzeć z takimi informacjami do jak największej liczby osób. Wkrótce będziemy informować o kolejnych naszych wizytach.

Wizyta w szkole, została zorganizowana w ramach projekty Rising Stars, którego zadaniem jest budowanie świadomości przedsiębiorczości oraz wspomaganie młodych właścicieli firm.
Skontaktuj się z nami jeżeli chcesz przesłać swoje sugestie.

Skontaktuj się z nami jeżeli chcesz przesłać swoje sugestie.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *