Bez kategoriiblog

Startup Europe Week 2018 za nami!

startup europe week bielsko-biała

Startup Europe Week

Tym razem ramię w ramię z Agencją Rozwoju Regionalnego S.A. w Bielsku-Białej zorganizowaliśmy kolejny event na rzecz propagowania przedsiębiorczości w naszym mieście. Tym razem jednak event był wyjątkowy. Został włączony pod egidę Startup Europe Week. Agencja Rozwoju Regionalnego już po raz trzeci została wybrana na lokalnego organizatora tego międzynarodowego wydarzenia.

„Startup Europe Week 2018 to inicjatywa Komisji Europejskiej oraz organizacji Startup Europe. W ciągu tygodnia, w dniach 5-9 marca w ponad 300 miastach z niemal 50 europejskich krajów odbędzie się tysiące dedykowanych spotkań. Jednym z najważniejszych celów projektu jest stworzenie platformy dialogu pomiędzy startupami, młodymi przedsiębiorcami, a inwestorami, przedstawicielami samorządów lokalnych, instytucjami otoczenia biznesu i innymi, które zainteresowane są wspieraniem i promowaniem przedsiębiorczości w regionie.” Źródło: 2bStyle

Fuckup night

Opisywany event chcieliśmy ograć, jako paczkę wiedzy o tym jak budować startup na porażkach i wygrać.
Dzięki ścisłej współpracy Fundacji z ARR, nasz event uświetnili tak wspaniali prelegenci:

  • Monika Czaplicka – socjolożka, prowadzi swoją agencję Wobuzz, fanpage „Kryzysy wybuchają w social media w weekendy” oraz bloga czaplicka.eu. Specjalizuje się w kryzysach, hejcie i dbaniu o reputację, a także socialsellingu. W portfolio ma prowadzenie takich marki jak PZU, Empik, Avon, Medicover, dr. Oetker, Łazienki Królewskie, BGŻ BNP Paribas, Provident, Capgemini czy KRPM
  • Kamil Bargiel – Bielszczanin, pierwszy startup założył jeszcze podczas studiów i jako pierwsza polska firma pozyskał dofinansowanie funduszu AIP Seed Capital oraz wsparcie kapitałowe inwestora z USA – Tada Witkowicza. Obecnie rozwija firmę SentiOne, zajmującą się monitoringiem internetu. W ciągu 3 lat firma uzyskała pozycję lidera w Polsce i Europie Środkowej, pracując dla ponad 500 marek w 23 krajach. Jej klientami są m.in. takie firmy jak: Procter and Gamble Polska, Beiersdorf, Unilever, Saatchi&Saatchi IS, Allegro, InPost – Paczkomaty, Kurier, Allianz, Groupon. W ostatnich miesiącach jego firma zgarnęła wiele ekonomicznych i prestiżowych wyróżnień doceniających rozwój i wzrost wyników spółki.
  • Ernest Wagner -od 2004 stworzył kilka firm: agencję interaktywną, software house, technologiczny dom doradczy i kilka startupów w modelu SaaS. W 2015 roku stworzył zespół, który uruchomił bank mobile-first o nazwie Loot.io oceniony jako jeden z najgorętszych startupów w UK. Od 2014 roku doradza klientom w tematach związanych z danymi i sztuczną inteligencją. Od początku 2017 roku odpowiada za sztuczną inteligencję w ING Banku Śląskim. Posiada doświadczenie na skrzyżowaniu kilku dziedzin: sztuczna inteligencja, finanse, startupy.

Event odbył się 7 marca w wyjątkowych wnętrzach Metrum Jazz Club.Wspaniałą atmosferę do inspirujących rozmów dzięki swoim setom dostarczyli: Krzysztof Lach, Janek Maciejowski, Paweł Kruczek i Karol Żmija.

Atrakcje

Stoisko zaprezentował również FabLab Bielsko-Biała – pierwsze w regionie laboratorium druku 3D i szybkiego prototypownia. Na co dzień w bielskim FabLabie każdy ma możliwość zrealizowania swojego pomysłu. Każdy może zbudować prototyp innowacyjnego produktu, stworzyć spersonalizowany gadżet czy brakującą część do domowego sprzętu – ograniczeniem jest jedynie wyobraźnia!
Dziękujemy za udział!

Skontaktuj się z nami jeżeli chcesz przesłać swoje sugestie.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *