Akademia Przedsiębiorczości w Akademii Żaków

Akademia Przedsiębiorczości startup podbskidzie

Akademia Przedsiębiorczości – czyli jak zacząć biznes mając 10 lat!

Każdy z nas wielokrotnie zastanawiał się jak wyglądały by jego początki „w branży” gdyby tylko ktoś kierował naszą drogą biznesową od samego początku. Jak wyglądało by życie, gdyby prawdziwi mentorzy uczyli nas nie tylko ułamków ale też kalkulowania ryzyka finansowego, podejmowania świadomych decyzji czy efektywnej sprzedaży. Czym zaowocowało by świadome myślenie od najmłodszych lat – jak stworzyć dobrą markę? Właśnie po to powstała Akademia Przedsiębiorczości

Akademia przedsiębiorczości

Na szczęści ekipa Startup Podbeskidzie nie żyje w sferze marzeń i domysłów: dobre pomysły przeradzamy w działanie. Tak oto powstała niezwykła inicjatywa – zaszczepić w najmłodszym dryg do przedsiębiorczego i kreatywnego myślenia. Naszym celem jest zrodzenie pasji i złamanie ram rozwoju w jakich często obraca się uczeń.

Firma założona i zarządzana przez maluchy

W ramach Akademii Przedsiębiorczości wspólnie z Akademią Żaków prowadzimy zajęcia dla klas od 4 do 6 gdzie przekazujemy najmłodszym podstawy wiedzy z zakresu przedsiębiorczości oraz prowadzenia firmy. Młodzi przedsiębiorcy nie teoretyzują w zeszytach czy na kalkulatorach, działają na „żywym organizmie”, gdyż z ich pomysłów zrodziła się prawdziwa działalność. Kluczowe wartości, branża, nazwa, struktura działań oraz wiele innych aspektów to zagadnienia, które są opracowywane przez najmłodszych. Udział w Akademii przedsiębiorczości rozwinie również umiejętności pracy w zespole, gdzie wspólna analiza pomysłów może być kluczowa dla następnych kroków w przedsięwzięciu. Uczestnicy projektu sprawdzą czy ich decyzje przysporzą sprzedaży, będą efektywne, jak zareagują na nie dotychczasowi klienci, czy pojawią się nowi.

Owoc współpracy wielu podmiotów

Firma powstała dzięki nawiązaniu współpracy oraz zielonemu światłu dla nietypowych ruchów z dziedziny przedsiębiorczo-edukacyjnej w ramach struktury Akademickich Inkubatorów Przedsiębiorczości. Aktualnie spotkania odbywają się raz w tygodniu w Akademii Żaków, po fazie przygotowań powoli zbliżamy się do rozpoczęcia działalności firmy i weryfikacji podjętych wcześniej decyzji.

Stay tuned

Zdecydowanie obserwujcie nasze aktualności ponieważ jesteśmy przekonani, że ta inicjatywa przysporzy wiele ciekawych doświadczeń, które przyniosą cenną lekcję nie tylko najmłodszym.

Na pewno chcesz być bliżej podobnych inicjatyw w naszym mieście, dlatego kliknij w przycisk i zalajkuj nas niezwłocznie na StartUp Podbeskidzie, a na pewno nic Ci nie umknie!

Możesz też dowiedzieć się nieco więcej o naszej fundacji klikając tu

#‎StartInBB

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.